Wzdęcia spowodowane chorobą

W przypadku kiedy wzdęcia są spowodowane stanem chorobowym, jedynym skutecznym sposobem na ich zapobieganie jest poddawanie się kuracji zaordynowanej przez lekarza. Jest to jedyny efektywny sposób radzenia sobie z nimi. Dla przykładu, problemy trawienne spowodowane brakiem enzymów umożliwiających trawienie laktozy (cukier pozostaje w jelitach i fermentuje) rozwiązywać można tylko i wyłącznie poprzez przyjmowanie pod ścisłą kontrolą lekarską odpowiednich enzymów.

W profilaktyce bębnicy wskazane są również rożnego rodzaju herbatki ziołowe działające lekko rozkurczowo i przeciwzapalnie. Szczególnie polecane dla zdrowia układu pokarmowego są napary przyrządzane z kminku, kopru włoskiego i mięty pieprzowej.

2 Comments

 • lawendowa
  November 25, 2010 - 9:29 pm | Permalink

  Czyli może się okazać, że to wcale nie stres czy nieodpowiedni tryb życia, tylko choroba jakaś? Kiedy zacząć coś podejrzewać w takim razie?

 • Mors
  November 25, 2010 - 9:32 pm | Permalink

  No jak nie ma stresu, nie łykasz powietrza, nie pomaga odstawienie wiatrogennych potraw (np. kalafior, cebula, kapusta, fasola) i trwa to długo – molestuj lekarza, może coś przeoczyłaś, może trzeba zrobić jakieś badania.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *