Truskawka Lichiee

Świetna herbata biała, jaką  bez wątpienia jest Truskawka Lichiee (znana  też jako “Chińska Liczi”), jest odmianą herbaty kwitnącej. Każda z jej kulek, jest ręcznie  zawijana na kształt truskawki, co daje  niesamowity efekt przy jej parzeniu. Biała herbata,  będąca w jej składzie, została wzbogacona o kwiat śliwy chińskiej (stąd nazwa Lichee). Całość zamknięta w postacie  owej herbaty  uwalnia zmysły, zarówno wizualne jak  również smakowe. Napar przypomina herbatę przyrządzaną na podstawie Srebrnej Truskawki, lecz  końcowy rezultat jest  bez wątpienia bardziej widowiskowy.  100 gram zawiera około 15 truskawek lichee.

Truskawka Lichiee – Parzenie

Proces parzenia Truskawki Lichee to widowisko. Miłośnicy tej herbaty radzą, by zaparzać ją w małym, szklanym czajniczku, podgrzewanym  przy pomocy herbacianej świeczki. Wystarczy wtedy  po prostu wyłączyć światła lub zasłonić okna i cieszyć się  niesamowitym spektaklem, w którym niepozorna kulka rozkwitnie, rodząc dorodny, zielono-różowy kwiat.
Tak samo jak w przypadku innych białych herbat, Truskawkę Lichee parzy się w wodzie o temperaturze 75 stopni. Jej delikatność  jest powodem tego, że proces ten powinien trwać  adekwatnie długo –  około 7 do 10 minut. Z jednej kulki przyrządzić  jest szansa nawet 3 napary, które  każdego razu smakować i pachnieć będą  rewelacyjnie!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *